وبلاگ

کارت گرافیک هیبریدی Larrabee اینتل با قیمت ۵۰۰۰ دلار فروخته شد

کارت گرافیک هیبریدی Larrabee اینتل با قیمت ۵۰۰۰ دلار فروخته شد

همان‌طور که تامزهاردرور قبلاً گزارش داده بود، نمونه‌ی اولیه‌ی لارابی که ظاهراً تنها کارت گرافیک فعال این سری از کارت گرافیک‌های هیبریدی اینتل در جهان است، در وب‌سایت eBay فرانسه به قیمت ۵۲۳۴ دلار فروخته شد.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

کسب و کار اینترنتی (Electronic business) که به نام کسب و کار الکترونیکی یا کسب و کار آنلاین نیز شناخته شده از اصطلاحات پر کاربردی است که به خصوص طی سال های اخیر بیش از پیش سر زبان ها افتاده است.

کاربرد انرژی هسته ای در تولید برق، کشاورزی، پزشکی و صنعت

فناوری هسته ای نوعی تکنولوژی مبتنی بر واکنش های هسته ای می باشد که از زمان کشف آن تاکنون دستاوردهای مهمی برای زندگی بشر به همراه داشته که شاید مهم ترین آن ها تولید برق می باشد.

فناوری

سرگرمی‌هایی که با فناوری متحول شده‌اند

در سال‌های نه چندان دور سرگرمی در میان مردم بسیار محدود بود. به جز چند کانال در تلویزیون و رادیو، کارهای بسیار کمی برای سرگرمی وجود داشت. با این حال وقتی ماهواره‌ آمد، وضعیت تا حدودی تغییر کرد و بسیاری از مردم از دسترسی به طیف وسیعی از کانال‌ها لذت بردند.

گوگل به دنبال ساخت هدست واقعیت افزوده با تراشه‌ی سفارشی است

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک منبع آگاه با فعالیت های داخلی شرکت گوگل اعلام کرد گوگل هدست واقعیت افزوده خود را با نام رمز Project Iris در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد کرد تا بتواند با متا و اپل رقابت کند. این شرکت ها اکنون برنامه های بسیاری برای حضور در بازار واقعیت افزوده دارند.

متاورس

متاورس چیست؟

برای درک بهتر مفهوم متاورس اول گاهی به معنای آن میاندازیم. متاورس از دو واژه متا (Meta) و ورس (Verse) تشکیل شده است. کلمه متا به معنی «برتر» و ورس که از کلمه «Universe» گرفته شده به معنی «جهانی» است. به این ترتیب عبارت متاورس را می‌توان «جهان برتر» یا «برتر از جهان» تلقی کرد.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

چندین سال می شود که شاهد فناوری هوش مصنوعی در صنعت و ابزار های مختلف هستیم. تکنولوژی‌ هایی که در اپلیکیشن‌ های مختلف به کار می روند

رایانش

رایانش لبه ای (Edge Computing)

این فناوری به دستگاه های هوشمند این امکان را می دهد تا سریع تر به داده ها دسترسی پیدا کنند و زمان پردازش آن ها را کوتاه می کند. در واقع این فناوری یک روش پردازش داده می باشد که در بانک اطلاعاتی متمرکز صورت می گیرد و باعث می شود به کاهش سرعت جریان داده‌ ها و استقلال بیشتر در هر ایستگاه کاری ختم شود. در ربات ها، دستگاه‌ های خودران و هواپیماهای بدون سرنشین از این فناوری استفاده می شود.

فناوری

فناوری تحلیل داده‌ ها (Data Analytics)

فناوری تحلیل داده‌ ها تاثیر زیادی بر پیشرفت شرکت‌ ها در دنیا می گذارد و تا کنون نیز این تاثیر را داشته است